top of page
2024
2025
2026
2027

Ve školním roce 2016/2017 jsme realizovali dvě stáže v rámci projektu ERASMUS+ s názvem:

Odborný rozvoj strojařů v reálném pracovním prostředí 2016-1-CZ01-KA102-022974

V březnu vyjelo 12 studentů z druhých ročníků – Petr Baričiak, František Borovička, Petr Ferdics, Ladislav Haiker, Vojtěch Fuksa, Dominik Vanduch, Daniel Batěk, David Šulák, Marek Zeťák, Milan Hekrla, Martin Kalouš a Nikola Brhlová – s paní učitelkou J.Čechovou – do Vídně, kde strávili 3 týdny. Pracovali na několika pracovištích – ve strojírenských firmách. Kromě získaných zkušeností z firem poznali město Vídeň, zúčastnili se několika kulturních programů, naučili se orientovat ve velkém městě a také se přiučili základům němčiny.

Během pobytu jsme museli řešit některé organizační problémy, ale celkový dobrý dojem nám to nepokazilo.

V květnu vyjela druhá skupina – ze třetích ročníků: Matyáš Juříček, Pavel Novosad, Břetislav Orság, Josef Kotrla, Lukáš Daněk, Jan Jakeš, Petr Švach, Dominika Zemánková, Veronika a Nikola Luňáčkovy, Kamil Kotrla a Marie Palátová. Zaregistrovali jsme některá zlepšení oproti prvnímu turnusu – lepší ubytování, možnost vaření v apartmánech, lépe zajištěné pracovní pozice. I tato skupina byla celkově velmi spokojena.

Všichni studenti zaslouží pochvalu za přístup a chování po celou dobu akce.

Kdy: 20. – 31. března 2017 Kde: Vídeň O co šlo: Ve dnech od 12.3 do 2.4.2017 se 12 studentů z druhých ročníků zúčastnilo v rámci projektu Erasmus+ mezinárodní stáže ve Vídni. Byli umístěni individuálně nebo po dvou do strojírenských či ekonomických podniků, kde si vyzkoušeli různé druhy práce. Každé pracoviště bylo jiné, jinak vstřícné a podnětné, a sdílením těchto zkušeností mezi sebou se tak mohli seznámit s různými přístupy v reálném pracovním prostředí. Hlavní jazyk projektu měla být angličtina, ale všude logicky zněla němčina, takže se studenti naučili i základní fráze v německém jazyce. Kromě práce navštívili i historické památky této krásné metropole. Stáž se studentům líbila. Kromě pracovních zkušeností také získali povědomí, jaké to je žít daleko od rodiny a navíc ve velkém městě a určitě budou také vzpomínat na společné zážitky během volného času. 14.5.2017 se do Vídně vydá druhá skupina – 12 studentů z třetích ročníků. Doufejme, že se vše vydaří a všichni účastníci se vrátí spokojeni alespoň tak, jako jejich předchůdci.

Kdy: květen 2017 Kde: Vídeň

Střední průmyslová škola strojnická Vsetín se v měsíci květnu zúčastnila stáže s názvem ERASMUS+ . V rámci přípravy na projekt studenti vyplnili dotazníky, podle kterých byli zařazeni do rakouských firem (PHILLA DESIGN, LL-Stiegen, Scharniere Franz Weinrank, Kovac Stahl, KREBS, Branko Vlahovic). Dne 14. 5. 2017 začal pro 12 vybraných studentů 3 týdenní pobyt v nádherném rakouském městě – Vídni. Následně je čekal informační den a schůzka s Austrainingem, který jim ukázal jejich pracovní pozice. Jako součást pobytu bylo zajištěno jídlo, ubytování v apartmánu, doprava a víkendové kulturní akce. Studenti si mohli prohlédnout nejen historické centrum města, ale také interiéry zámku Schonbrunn. Ve svém volném čase měli možnost navštívit operu, technické muzeum, Albertinu, ZOO a dne 25. 5. 2017, kdy byl státní svátek – nanebevzetí Ježíše Krista, si mohli poslechnout vídeňskou filharmonii v Schonbrunnských zahradách. Pobyt splnil očekávání studentů. Díky tomuto projektu studenti využili své jazykové znalosti a získané poznatky ze školních lavic. Doufáme, že se v příštích letech naše škola zapojí to tohoto projektu, aby si i mladší ročníky mohly vyzkoušet pracovat v zahraničí.

bottom of page