top of page

KROUŽKY PRO ŽÁKY  ZÁKLADNÍCH  ŠKOL
Na stránkách školy jsme spustili internetový formulář, prostřednictvím kterého se budete moci na zvolený kroužek přihlásit.
Začátek kroužků od října, celkově 15 lekcí v průběhu školního roku, vždy v úterý od 15.30 do 17.00 hod., cena 1000 Kč.

 

cnc.png

ZÁKLADY PROGRAMOVÁNÍ CNC STROJŮ

Zajímáš se o to, jak fungují stroje? Přihlas se do kroužku programování CNC strojů, což jsou stroje řízené počítačem. Naučíš se ovládat soustruh, na němž vytvoříš program a vyrobíš například šachovou figurku. Na frézce budeš zvládat výrobu jednoduchých tvarů, zhotovovat do materiálu texty, znaky automobilů apod. Domů si nakonec odneseš výrobky, které sám zhotovíš.

3D TISK + ZÁKLADY KONSTRUOVÁNÍ

3d.png

Zájemcům má tento kroužek přinést seznámení s metodou zhotovování součástí pomocí 3D tisku, je to v současné době velmi se rozvíjející technologie.

Součást je zhotovována pomocí 3D tiskárny, která umožňuje zhotovení trojrozměrného plastového dílu na základě 3D modelu vytvořeného pomocí počítače (např. pomocí CAD systému Inventor, Tinkercad).

Žáci provádí následující činnosti:

• nastavení 3D tiskárny

• použití kompatibilního software

• vkládání dílů pro tisk

• nastavení modelovacího prostoru

• nastavení možností tisku

• tvorba funkčních mechanismů.

V tomto kroužku si vytisknou vlastní výrobek a odnesou si jej domů.

Použité nástroje, zařízení, software: 3D tiskárna Ultimaker, Prusa.

Software Cura, Prusaslicer.

DŘEVOMODELÁŘSTVÍ - LASEROVÉ ŘEZÁNÍ A GRAVÍROVÁNÍ

drevo.png

Baví tě tvořit ze dřeva? Jistě umíš zatlouct hřebík nebo zašroubovat vrut, ale chceš si vyzkoušet práci profesionála? Vstup do světa woodworkingu!
Ruční elektrické a aku nářadí budou tví parťáci.
Chtěl/la bys postavit ptačí budku nebo si snad troufáš na model auta či letadla? Můžeš si vyrobit s kamarádem deskovou hru anebo originální hlavolam.
Že to neumíš?
Naučíme tě vše, číst technické výkresy, pracovat na strojích, digitálně měřit, orientovat se v materiálech a budeš tak o několik kroků napřed před ostatními. Záleží jen na tobě, jaký level zvolíš. Žádná virtuální realita, ale skutečný svět woodworkingu, který čeká jen na tebe.

bottom of page